KozieRemonty

usługi wykończeniowe

Biokominki Warszawa

Biokominek - Czym jest i dlaczego warto go mieć w swoim domu w Warszawie?

Biokominek to nic innego jak pewny rodzaj kominka, który może być wiszący, stojący lub w zabudowie. Biokominek na ścianę zajmuje bardzo mało miejsca, głównym opałem jest bezwonne i bezdymne paliwo w postaci płynnej lub żelowej postaci . Paliwo biotenal to opał który nie ma zapachu i doskonale sprawdzi się przy alergikach. Biokominki sprawiają, że pomieszczenie, w którym znajduje się instalacja, nie musi spełniać określonych norm i należy pamiętać że nie potrzeba przy nich żadnych przewodów dymowych .Wystarczy, by pokój był dobrze wentylowany. Biokominek sprawdzi się na pewno w porze jesienno- zimowej kiedy potrzebujesz dogrzać swoje mieszkanie . 

Czy biokominek do mieszkania się nadaje?

Biokominek do mieszkania jest źródłem ogrzewania bazującym na nowoczesnej technologii. Biokominek to całkowicie ekologiczne rozwiązanie grzewcze, które dodatkowo stanowi elegancką aranżację uzupełniającą nowoczesne wnętrza. Decydując się na kominek w formie biokominka warto pamiętać, że biokominek nie może być głównym źródłem ciepła w mieszkaniu, choć przyjemnie ociepla przestrzeń.

Ponadto biokominki to jeden z najsilniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Nic dziwnego – są nie tylko łatwe w montażu i bezpieczne w użytkowaniu, ale także bardzo efektywne. Czy kominki na biopaliwo to także dobre rozwiązanie dla osób mieszkających w apartamentowcach? 

Biokominek do mieszkania to forma kominka, który dzięki swojej elastyczności technicznej i łatwości obsługi można łatwo dopasować do każdego rodzaju wnętrza, stanowiąc wygodną alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania. Dzięki doskonałemu wyglądowi biokominki są zarówno wizualne, jak i funkcjonalne. Jego innowacyjność polega na zastosowaniu specjalnego biopaliwa, którego spalanie nie powoduje powstawaniaźródeł zanieczyszczeń w postaci sadzy. To decyduje o jego rosnącej popularności, głównie wśród właścicielimieszkań.

O czym należy pamiętać wybierając biokominek?

Biokominek narożny – ten rodzaj biokominka jest wbudowany w ścianę i może być otwierany z obu stron. Są przydatne przy urządzaniu pomieszczeń o nieregularnym układzie ścian. Choć biokominki narożne nie są zbyt często spotykanym rozwiązaniem, to z pewnością są jednym z najbardziej efektownych. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach skandynawskich i minimalistycznych.

Biokominek jednostronny jest osadzony w ścianie, można uzyskać aranżację bardzo podobną do tej, w której główną rolę odgrywa biokominek podwieszany. Ale nie tylko, bo biokominki mogą być również zabudowane. Tutaj otwierają się zupełnie nowe drogi aranżacji. Biokominek może być “wbudowany” w ścianę, ale może też być meblem, a jeśli zaprojektujemy dodatkowe wnęki w zabudowie, będzie tworzył regał na książki.

A jak zamontować biokominek dwustronny lub trójstronny na ścianie?

W tym przypadku najpierw należy przygotować ściany. Jeśli zastosujemy ogniotrwałe płyty gipsowo-kartonowe, wówczas do zamocowania konstrukcji należy użyć stalowego stelażu wykonanego z profili metalowych. Osoby niedoświadczone w wykonywaniu tego typu prac powinny skorzystać z fachowej pomocy.

Kominki Infire malowane są metodą proszkową przy użyciu najlepszych jakościowo farb o podwyższonej odporności na działanie wysokich temperatur.

Jesteśmy także w stanie realizować indywidualne projekty zgodnie z pomysłem i wytycznymi klienta.

Oferujemy sprzedaż biokominków na terenie Warszawy i okolic. Naszą ofertę kierujemy do Klientów z całej Polski.

Oferta z cenami biokominków dostępna jest poniżej.

biokominki warszawa
biokominek do mieszkania
Shopping Cart