KozieRemonty

usługi wykończeniowe

Podłogi

Dobór odpowiedniej podłogi to nie lada wyzwanie, ale nie ma powodu do zmartwień zostawiamy dla Państwa kilka cennych informacji co bardziej się sprawdzi panel winylowy, laminowany czy deska.

Pierwszą podłogę którą opiszemy będzie to podłoga z paneli laminowanych czyli podłoga pływająca która zastosowanie ma z reguły do większości pomieszczeń- salon, sypialnia, kuchnia, przedpokój, rzadko do łazienki- mimo że można znaleźć już panele o podwyższonej wilgotności to z reguły zapewne lepiej się sprawdzi panel winylowy.
Panel laminowany chyba najbardziej znany obok drewna materiał na podłogę,
należy pamiętać że przed zakupem takiej podłogi należy się zapoznać z Kartą Techniczna
Głównymi wykładnikami jakości takiego panelu jest gęstość płyty ,nazwa producenta czy też klasa ścieralności .
Dobre panele podłogowe to nie tylko wysoka klasa ścieralności. I choć klasa ścieralności jest istotnym parametrem, należy pamiętać, że określa ona jedynie trwałość warstwy ścieralnej, tj. wierzchniej powłoki panela.
Ważnym parametrem, określającym odporność paneli na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia, a nawet wchłanianie wilgoci jest gęstość płyty, z której są wykonane.
Jeśli szukasz naprawdę wytrzymałych paneli podłogowych, wybierz te wykonane z płyty HDF o wysokiej gęstości, minimum 850 kg/m3 np : Pergo, Paradoru, Premium floora czy też Berry Alloc .
Przy wyborze paneli zwróć również również na rodzaj zamku czy też odpowiednią grubość panela. Jeżeli będzie w domu ogrzewanie podłogowe to należy wybierać panele o grubości 8mm – 10mm , natomiast w kwestii zamka w panelu najlepiej sprawdzi się panel zamkiem 5G.
Kolejnym ważnym czynnikiem żeby podłoga nam służyła na lata, jest zapoznanie się z Instrukcją montażu. Dobór odpowiedniego podkładu pod panele może sprawić nam mnie problemów na przyszłość. Producenci zazwyczaj dopuszczają nam podkłady do 3mm ponieważ jeżeli zastosujesz grubszy podkład możesz stracić gwarancje na panel.
Często w przypadku różnicy poziomu z płytkami żeby zrównać wysokość płytek z panelami stosujemy listwy dylatacyjne między pomieszczeniami do różnić poziomu.
Dlatego w trakcie montażu należy pamiętać o dylatacji w przejściach i zachowaniu dylatacji przy ścianach . Np : żeby uniknąć nieszczęsnych listew dylatacyjnych między pomieszczeniami można wybrać kolekcje modular one z Paradora gdzie producent dopuszcza ułożenie podłogi jednym ciągiem.

Podobają Ci się Panele winylowe ale nie jesteś pewien, czy sprawdzą się w Twoim domu?
Panele winylowe można podzielić na dwie kategorie panele winylowe klejone do posadzki i panele pływające należy pamiętać że na te drugie nie można kłaść ciężkiej zabudowy typu kuchnia jak zresztą na żadną podłogę pływającą.
Panele winylowe pływające mogą występować od 4,5mm w clicku lub już z integrowanym podkładem od 5,5mm do 8mm . Takie panele możemy kłaść np na starą podłogę typu gres.
Natomiast przy panelach winylowych klejonych należy pamietać o wylewce samopoziomującej. Ponieważ posadzka musi być równa ,wtedy taki panel możemy zastosować do całego domu nawet w łazience, chyba że jest prysznic odpływowy wtedy lepiej zastosować gres.

Ostatnia z podłóg do deska naturalna można ją podzielić na olejowana i lakierowaną, tu zdania są podzielone dla mnie bardziej się sprawdzi deska lakierowana szczotkowana nawet do kuchni ponieważ olejowana jest bardziej podatna na wodę, do tego dochodzi to że trzeba ją raz na pół roku olejować.

Wyświetlanie 1–9 z 1699 wyników

Shopping Cart