KozieRemonty

usługi wykończeniowe

Panele laminowane

Panel laminowany chyba najbardziej znany obok drewna materiał na podłogę,
należy pamiętać że przed zakupem takiej podłogi zapoznać się z Kartą Techniczna
Głównymi wykładnikami jakości takiego panelu jest gęstość płyty ,nazwa producenta czy też klasa ścieralności .

W ofercie posiadamy panele laminowane, Quick stepa, Parador, premium floor, Pergo, Skema, Weninger,  i wiele innych . Proszę napisać email kozieremonty@op.pl to zrobimy dla Państwa ofertę z montażem również 8% vat.

Masz pytania zadzwoń pod numer 795391795.

Dobre panele podłogowe to nie tylko wysoka klasa ścieralności. I choć klasa ścieralności jest istotnym parametrem, należy pamiętać, że określa ona jedynie trwałość warstwy ścieralnej, tj. wierzchniej powłoki panela.
Ważnym parametrem, określającym odporność paneli na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia, a nawet wchłanianie wilgoci jest gęstość płyty, z której są wykonane.
Jeśli szukasz naprawdę wytrzymałych paneli podłogowych, wybierz te wykonane z płyty HDF o wysokiej gęstości, minimum 850 kg/m3 np : Pergo, Paradoru, Premium floora czy też Berry Alloc .
Przy wyborze paneli zwróć również również na rodzaj zamku czy też odpowiednią grubość panela. Jeżeli będzie w domu ogrzewanie podłogowe to należy wybierać panele o grubości 8mm – 10mm , natomiast w kwestii zamka w panelu najlepiej sprawdzi się panel zamkiem 5G.
Kolejnym ważnym czynnikiem żeby podłoga nam służyła na lata, jest zapoznanie się z Instrukcją montażu. Dobór odpowiedniego podkładu pod panele może sprawić nam mnie problemów na przyszłość. Producenci zazwyczaj dopuszczają nam podkłady do 3mm ponieważ jeżeli zastosujesz grubszy podkład możesz stracić gwarancje na panel.
Często w przypadku różnicy poziomu z płytkami żeby zrównać wysokość płytek z panelami stosujemy listwy dylatacyjne między pomieszczeniami do różnić poziomu.
Dlatego w trakcie układania podłóg należy pamiętać o dylatacji w przejściach i zachowaniu dylatacji przy ścianach . Np : żeby uniknąć nieszczęsnych listew dylatacyjnych między pomieszczeniami można wybrać kolekcje modular one z Paradora gdzie producent dopuszcza ułożenie podłogi jednym ciągiem.

Masz pytania? napisz lub zadzwoń!
Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiedni panel by spełnić Państwa oczekiwania.

Wyświetlanie 1–9 z 880 wyników

Shopping Cart