KozieRemonty

usługi wykończeniowe

Pompy ciepła

Pompy ciepła DC Inverter B-HEAT

Firma Wentor oferuje wydajne systemy ogrzewania, które dodatkowo umożliwiają wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Nowością w naszej ofercie są pompy ciepła B-HEAT.

Pompy ciepła wykorzystują energię z powietrza, dzięki czemu zmniejszają zużycie paliw kopalnych oraz oszczędzają szkodliwą emisję dwutlenku węgla.

Pompy ciepła B-HEAT to urządzenia typu monoblok. Idealnie nadają się jako system grzewczy lub grzewczo-chłodzący do domów nowobudowanych lub zmodernizowanych. Urządzenia B-HEAT można stosować w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, kotłem na pellet lub kotłem gazowym.

W jednostkach typu monoblok cały układ chłodniczy znajduje się w jednostce zewnętrznej, co oznacza, że nie ma potrzeby montowania w domu jednostki wewnętrznej, wystarczy jedynie sterownik.

Czynnik chłodniczy R32

Jest to gaz skroplony pod ciśnieniem, zaliczany do grupy czynników jednorodnych. Wykorzystuje się go przede wszystkim jako czynnik chłodniczy w pompach ciepła nowej generacji. W porównaniu do innych jest łatwiejszą w pozyskaniu alternatywą.

Czynnik chłodniczy R32 jest przyjazny dla środowiska, ponieważ wskaźnik tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) jest niemal trzy razy niższy niż w przypadku czynnika R410A. Czynnik R32 jest wydajniejszy o około 15% od czynnika R410A.

FULL INVERTER DC

Budowa urządzeń B-HEAT została oparta na technologii inwerterowej,
z wykorzystaniem japońskiego kompresora full DC Inverter. To rozwiązanie
zwiększa wydajność grzewczą, przy jednoczesnym obniżeniu poboru prądu.

Klasa energetyczna A+++

Nasze pompy są technologią przyjazną środowisku. Posiadają klasę energetyczną A+++ (dla wody grzewczej o temperaturze 35 °C), co świadczy o wysokim stopniu wykorzystania energii.

Urządzenia są wyposażone w dodatkową grzałkę elektryczną o mocy 3kW

Grzałka elektryczna wspomaga pracę pompy ciepła zimą, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej -15 °C (ustawienie fabryczne, które można modyfikować).

Inteligentne sterowanie

Do obsługi pompy ciepła oraz instalacji, służy dedykowany kolorowy i dotykowy panel sterowania 4,3”. Moduł sterowniczy umieszcza się w maszynowni, a sam panel w części mieszkalnej. Sterownik obsługuje 3 obiegi grzewcze CO, CWU, harmonogram pracy oraz steruje kaskadą pomp. Sterowniki B-HEAT sterują również rekuperacją B-FRESH.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup pompy ciepła B-HEAT oraz centrali wentylacyjnej B-FRESH, ten sterownik będzie obsługiwał oba te systemy.

Sterowanie pompą poprzez moduł Wi-Fi

Poczuj się wolny i korzystaj z pełnych możliwości pompy ciepła za pomocą smartfona z każdego miejsca, w którym masz dostęp do internetu.

Moduł ochrony przed mrozem z alarmem antykradzieżowym

Urządzenie stale monitoruje obecność zasilania elektrycznego w pompie ciepła. W przypadku wystąpienia blackoutu, zaniku fazy czy jakiejś innej awarii, moduł automatycznie podłączy awaryjne zasilanie z zewnętrznego UPS, bezpośrednio do wbudowanej w monoblok pompy wodnej. W ten sposób woda będzie krążyć w układzie hydraulicznym (PC – bufor) uniemożliwiając jej zamarznięcie. Podłączenie awaryjnego zasilania następuje w czasie krótszym niż 1 sekunda. W momencie awaryjnego zasilania pompy wody, układ elektroniczny PC jest całkowicie odseparowany. Płyta główna nie otrzymuje napięcia od strony awaryjnie zasilanej pompy. Stan pracy urządzenia sygnalizowany jest za pomocą 3 diod led. Dodatkowo moduł posiada system alarmowy.
W przypadku utraty połączenia miedzy pompą ciepła, a modułem, włączy się alarm. Zasilacz UPS nie jest dołączony do zestawu.

Legenda:
1. Pompa ciepła typu monoblok
2. Moduł awaryjnego zasilania pompy hydraulicznej z alarmem
3. Przetwornik DC/AC
4. Akumulator
5. Sygnalizator optyczno-akustyczny

Po więcej informacji zapraszamy na stronę producenta. 
https://www.wentor.pl/pompy-ciepla-b-heat/

Zapraszamy do kontaktu z nami przedstawimy ofertę i omówimy szczegóły. 

Umów bezpłatną
wizję lokalną z koordynatorem poprzez formularz
i otrzymaj kosztorys w 48 godzin!

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

Zaznacz przynajmniej jedną propozycję
Shopping Cart